Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zuchwałe świętokradztwo w podpoznańskiej parafii

Do niezwykle zuchwałej  kradzieży doszło na terenie jednej z podpoznańskich parafii, gdzie złodzieje ukradli ważący 150 kg dzwon kościelny.

W odległych kilkanaście kilometrów od Poznania, a położonych nad Jeziorem Kierskim Chybach, należących do parafii Baranowo, skradziono wpisany do rejestru zabytków przez Miejskiego Konserwatora Zabytków dzwon kościelny z XIX wieku.

Zabytkowy dzwon wykonany został ze spiżu przez poznańską pracownię C. Bresse w 1853 roku. Jego wymiary to 60 cm wysokości i 50 cm średnicy. Waga dzwonu w przybliżeniu wynosi ok. 150 kg. Dzwon jest bogato zdobiony umieszczonymi na nim wizerunkami Chrystusa Ukrzyżowanego oraz Madonny z Dzieciątkiem Jezus.

Teren kościelny był zamknięty więc złodzieje, dokonując kradzieży musieli dostać się przez ogrodzenie.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.