Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Amerykański episkopat zaniepokojony proaborcyjnym krokiem prezydenta Bidena

Biskupi Stanów Zjednoczonych wezwali prezydenta Joe Bidena do rezygnacji z promowania aborcji i podjęcia działań na rzecz poszanowania prawa każdej istoty ludzkiej do życia. Apel w tej sprawie podpisał abp William Lori, przewodniczący komitetu ds. obrony życia, po tym jak amerykański prezydent wydał dekret, który ma pomóc zabezpieczyć kobietom dostęp do aborcji.

Sąd Najwyższy unieważnił ostatnio orzeczenie w sprawie Roe vs. Wade z 1973 roku, które zalegalizowało w USA aborcję.

Abp Lori podkreśla, że amerykańskie społeczeństwo potrzebuje w obecnej chwili działań na rzecz uzdrowienia ran i naprawy podziałów, rozsądnej refleksji i dialogu obywatelskiego oraz zjednoczenia na rzecz budowania społeczeństwa, które wspiera małżeństwo i rodzinę, oraz gdzie każda kobieta ma zapewnione potrzebne wsparcie i środki, aby z miłością urodzić swoje dziecko.

Amerykański hierarcha zaznacza, że obowiązkiem władz jest zapewnienie prawa do życia dla wszystkich ludzi. „Jest głęboko niepokojące i tragiczne, że zamiast tego prezydent Biden wybiera wykorzystanie swojej władzy do promowania i ułatwiania aborcji w naszym kraju, szukając każdej możliwej drogi, aby odmówić nienarodzonym dzieciom ich najbardziej podstawowego prawa ludzkiego i obywatelskiego, czyli prawa do życia” – napisał abp Lori. Wskazał, że zamiast wykorzystać władzę wykonawczą do zwiększenia wsparcia i opieki nad matkami i dziećmi, dekret prezydenta dąży jedynie do ułatwienia niszczenia bezbronnych, pozbawionych głosu istot ludzkich. Przewodniczący komitetu ds. obrony życia błaga prezydenta, aby porzucił tę drogę, która prowadzi do śmierci i zniszczenia.

Abp Lori zapewnia, że Kościół gotowy jest do współpracy z obecną administracją, aby chronić prawo do życia każdej istoty ludzkiej i zapewnić, by matki były w pełni wspierane w opiece nad ich dziećmi przed i po urodzeniu. Podpisany przez prezydenta Bidena dekret będzie miał ograniczony wpływ, ponieważ amerykańskie stany mogą samodzielnie ustanawiać prawa ograniczające aborcję i dostęp do leków wczesnoporonnych.

za:opoka.org.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.