Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Założyciel UE nigdy nie uznał zachodniej granicy Polski

Politolog dr Krzysztof Kawęcki przypomniał, że jeden z założycieli Unii Europejskiej Konrad Adenauer nigdy nie uznał prawa Polski do zachodnich ziem odzyskanych.
Były szef Prawicy Rzeczypospolitej zachęcał w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, by na postać Adenauera - pierwszego kanclerza Republiki Federalnej Niemiec, będącego zarazem jednym z architektów UE - „spojrzeć bardziej realistycznie”.

„Nie zapominajmy, że Konrad Adenauer nigdy nie uznał zachodniej granicy Polski wzdłuż rzek Odry i Nysy Łużyckiej. Co więcej, publicznie opowiadał się przeciwko przyznaniu Polsce Ziem Odzyskanych na wschód od wspomnianych rzek, a przesiedlenie ludności niemieckiej z Polski nazwał „wypędzeniem” – powiedział dr Kawęcki.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.