Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zdewastowano wystawę papieską przy siedzibie Solidarności w Gdańsku

Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę papieską, ustawioną pod siedzibą gdańskiej „Solidarności”. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, szczegóły ustala policja.

Informację o dewastacji wystawy o Janie Pawle II podało trojmiasto.pl, któremu internauci przesłali zdjęcia uszkodzonych tablic przed wejściem do siedziby NSZZ „Solidarność” w Gdańsku przy ul. Wały Piastowskie.

W marcu przed budynkiem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Gdańsku otwarta została wystawa dokumentująca relacje „Solidarności” z Janem Pawłem II. To reakcja związkowców wz. z materiałami dziennikarskimi, jak mówili przedstawiciele „S”, szkalującymi dobre imię papieża Polaka. Na gmachu Komisji Krajowej „Solidarności” zawisł też baner ze zdjęciem papieża i hasłem: „Ty nas obudziłeś, my cię obronimy”.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski powiedział PAP we wtorek, że policja zajęła się sprawą po doniesieniach medialnych. „Funkcjonariusze są na miejscu. Nie otrzymaliśmy na razie oficjalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa” – dodał Chrzanowski.

Kilka tygodni temu stacja TVN24 wyemitowała reportaż Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” poświęcony kwestii tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Opisane zostały w nim przypadki trzech księży oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki „Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II”. W odpowiedzi na ten reportaż Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. (

za:opoka.org.pl

***
Szatańskie wzmożenia i ofiary. Biedni, ale wszak bliżni... Do omodlenia.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.