Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W Pionkach koło Radomia zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o pobicie 80-letniego księdza

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany o zaatakowanie 80-letniego księdza z Pionek koło Radomia. Kapłan wracał na plebanię z posługi u chorych. Do zdarzenia doszło 5 maja.

Podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu poinformowała, że funkcjonariusze prowadzili czynności w kierunku uszkodzenia ciała. Dodała, że sprawca ataku na księdza został szybko wytypowany dzięki nagraniu z monitoringu.

Policja nie udziela więcej informacji. Nie wiadomo, co kierowało sprawcą, który napadł na duszpasterza.

80-letni ks. Leon Czerwiński to były proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach. Do ataku na duchownego doszło na wysokości boiska Zespołu Szkół Średnich, od strony Al. Królewskiej. Był ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Po badaniu w szpitalu i zgłoszeniu na policję ks. Leon wraca do sił choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami w domu.

za:pch24.pl

***
Kiedyś zdarzali się  swoiście dziarscy "damscy bokserzy", teraz objawiają się inni-wobec bezbronnych księży.
- Ułomni na umyśle czy duszy?...
- A może jedno i drugie?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.