Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Benedykt o prześladowaniu chrześcijan

„Żydzi plują na mnie każdego dnia”.
- „W społeczeństwie zawsze były siły, które nas do cna nienawidzą” - podkreślił duchowny.

Wskazał, że dziś te siły doszły w Izraelu do władzy. Wymienił ministra ds. narodowego bezpieczeństwa Itamara Ben-Gvira, który przed laty był adwokatem podpalaczy benedyktyńskiego klasztoru w Tabdze. Stając wówczas przed sądem jako prawnik, przyszły członek izraelskiego rządu nie ukrywał niechęci do chrześcijan, wprost obrażając wyznawców Chrystusa.

- „Jestem prawie codziennie opluwany. Kiedy przyjechałem tu 20 lat temu, działo się tak może raz na pół roku” - relacjonuje benedyktyn.

Wskazał, że chrześcijanie w Jerozolimie oczekują ratunku ze strony Stolicy Apostolskiej albo Unii Europejskiej. Z żalem przyznał jednak, że społeczność międzynarodowa nie reaguje na to cierpienie. Zwrócił uwagę na sytuację w Niemczech, gdzie panuje paniczny lęk przed urażeniem Izraela.

- „Moim zdaniem solidarność z Izraelem nie oznacza solidarności z rządami, ale ze wszystkimi obywatelami tego kraju, a to obejmuje również chrześcijan” - podkreślił.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.