Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ryszard Czarnecki -Wybory europejskie a KPO

Co z KPO? Grzmią opozycja i zaprzyjaźnione z nią media. Odpowiadam. W przyszłym roku, w lipcu odbędą się wybory do europarlamentu, ale też, co ważniejsze, na szefów Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej. Do wyboru przewodniczących obu tych kluczowych organów UE wymagany jest konsensus. I żeby on nastąpił, kandydatów musi poprzeć Polska, ale

też choćby Węgry i Rumunia, które też mają/miały problemy z zamrożeniem przez Brukselę pieniędzy z Funduszu Odbudowy.Tak, te wybory są swoistym batem na Unię, która będzie zapewne zmuszona do większej uległości. Inna rzecz: na jak długo? Wszak obecna szefowa KE von der Leyen też była chętna do współpracy przed wyborem, a gdy już została wybrana większością zaledwie ośmiu głosów – i były to głosy europosłów PiS! – to jakoś przestała być otwarta na polskie argumenty. Dodajmy do tego, że Unia jest bardziej pragmatyczna, niż się powszechnie myśli. Mimo że na Budapeszcie ciążyły znacznie poważniejsze zarzuty niż na naszym kraju (korupcja środków UE!), to spora część funduszy UE została Węgrom „odmrożona”. Dlaczego? Bo Węgry są po wyborach, a Polska jeszcze przed – i kartą KPO Bruksela chce wpłynąć na wynik elekcji w Rzeczypospolitej. To przecież proste.

Ryszard Czarnecki

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.