Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Krwawy zamach w Nigerii. Kolejny atak Boko Haram?

W centrum miasta Maiduguri (północno-wschodnia Nigeria) doszło do dwóch wybuchów, na skutek których zginęło co najmniej 50 osób, w tym dzieci. Wiele wskazuje na to, że za atak odpowiedzialna jest, prześladująca chrześcijan, grupa Boko Haram. To właśnie w Maiduguri znajduje się siedziba sił wojskowych walczących z tą zbrodniczą organizacją. Na to, że sprawcami krwawego zamachu mogą być muzułmanie z Boko Haram, wskazuje też to, że obszar w którym doszło do ataku jest ostatnio częstym celem terrorystów.


Do zamachu doszło w czasie, gdy ludzie zgromadzili się w jednej z sal, by oglądać mecz piłki nożnej. W innej sali z kolei przygotowywano przyjęcie weselne. Jeden z ładunków umieszczono w drewnianym wozie, drugi zaś w samochodzie osobowym. Gdy ludzie zaczęli ratować ofiary pierwszego wybuchu, eksplodował ów drugi ładunek.


Trzy stany Nigerii: Adamawa , Yobe i Borno, były w ciągu ostatnich tygodni miejscem krwawych ataków Boko Haram, które dąży do założenia w tam państwa rządzonego zasadami szariatu.

za:www.pch24.pl/krwawy-zamach-w-nigerii--kolejny-atak-boko-haram-,21444,i.html#ixzz2upulDA00

Copyright © 2017. All Rights Reserved.