Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Chrystianofobia – zapis choroby

Co roku organizacje charytatywne, takie jak „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” czy „Otwarte Drzwi” dokonują bilansu i przedstawiają alarmującą sytuację chrześcijan prześladowanych na wszystkich kontynentach.

Francuskie organizacje katolickie biją na alarm wskazując na wzrost aktów chrystianofobii na świecie. We Francji w 2012 r. miało miejsce 490 aktów nienawiści wobec chrześcijan.

Co roku organizacje charytatywne, takie jak „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” czy „Otwarte Drzwi” dokonują bilansu i przedstawiają alarmującą sytuację chrześcijan prześladowanych na wszystkich kontynentach.- Każdego dnia niszczone są na świecie trzy kościoły. W mniej więcej 50 krajach bycie chrześcijaninem kosztuje coraz drożej – wskazuje szef fundacji „Otwarte drzwi”, Michel Varton. Jego zdaniem w 36 w wielu krajach odpowiedzialność za prześladowania chrześcijan ponosi islamizm.W Korei Północnej, Somalii i Syrii ataki fizyczne na chrześcijan występują najczęściej i są najgroźniejsze. Tzw. Arabska Wiosna, mająca być początkiem demokracji w totalitarnych krajach północnej Afryki, doprowadziła do tego, że chrześcijanie stali się tam ofiarami islamistów.W Egipcie i w Libii w ubiegłym roku zniszczono 500 kościołów. Chrześcijanie są też w trudnej sytuacji w Afganistanie, Pakistanie, na Malediwach, w Arabii Saudyjskiej, Jemenie, Iranie, Uzbekistanie, Katarze i Republice Środkowoafrykańskiej. Wraz ze wzrostem wpływu islamu, coraz częściej prześladowani są chrześcijanie w krajach Afryki Subsaharyjskiej.

Franciszek L.Ćwik

za:www.pch24.pl/chrystianofobia---zapis-choroby,21403,i.html#ixzz2upyCtAkW

Copyright © 2017. All Rights Reserved.