Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Homozwiązki zdelegalizowane

Zaledwie po jednym dniu obowiązywania przepisu legalizującego cywilno-prawne zawieranie homozwiązków w amerykańskim stanie Michigan, federalny Sąd Apelacyjny uchylił go i ponownie wprowadził w sobotę zakaz.

Krótki okres legalizacji i tak wykorzystały homoseksualne pary z całego stanu aby zalegalizować swoje związki. Przed urzędami stanu cywilnego tworzyły się kolejki.

Michigan stał się w piątek na jeden dzień 18 stanem USA, w którym zezwolono na zawieranie takich związków. Jednak już w sobotę stanowy prokurator złożył odwołanie od postanowienia sędziego sądu okręgowego Bernarda Friedmana. Friedman stwierdził, że wprowadzony w 2004 r. do konstytucji stanu zakaz jest sprzeczny z konstytucją USA.

Obecnie już tylko 17 z 50 stanów USA oraz stołeczny okręg Columbia zezwala na związki osób tej samej płci. W kolejnych 4 stanach (Teksas, Oklahoma, Kentucky i Wirginia) również uchylono ten zakaz, ale uchylenie zostało zaskarżone do sądów wyższej instancji.

za:niezalezna.pl/53225-homozwiazki-zdelegalizowane

Copyright © 2017. All Rights Reserved.