Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zasłużonym dla obronności Rosji

Polski kontrwywiad interesuje się działalnością znanego blogera, który za swoje internetowe wpisy miał brać pieniądze od rosyjskiej ambasady. Nie byłoby w tym nic dziwnego – rosyjska agentura wpływu działa wszędzie.

Fakt, że służby starają się ją kontrolować, mógłby nawet cieszyć. Gdyby nie drobny szczegół – bloger ów pod koniec ubiegłego roku został odznaczony medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. Medal wręczył mu sam minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Jak owe zasługi wyglądały? Ano odznaczony przez lata atakował lustrację, po katastrofie smoleńskiej obrażał ludzi, domagających się rzetelnego śledztwa. Wreszcie – pisał dużo o Rosji. I o potrzebie włączenia kraju Putina do Europy. Krytykował między innymi możliwość powstania tarczy antyrakietowej w Polsce oraz „bezkrytyczne” popieranie Ukrainy i Gruzji. Czekamy więc na kolejne odznaczenia. Dla profesorów, którzy chcą wypchnięcia USA z kontynentu. „Prawicowych” publicystów, dla których rosyjski bandytyzm jest odtrutką na „zgniliznę Zachodu”. Aktorów, którzy na planie filmowym chcą „być jak Putin”. Ich zasługi zaiste są wielkie. Dla obronności Rosji.

Przemysław Harczuk

za:niezalezna.pl/53366-zasluzonym-dla-obronnosci-rosji

Copyright © 2017. All Rights Reserved.