Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czas modlitwy za księży

W Wielki Czwartek już po raz kolejny w ramach inicjatywy "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę" wierni w Polsce będą się modlić za księży – pisze "Nasz Dziennik".

Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencjach konkretnego księdza – wyjaśnia ks. Jacek Socha, proboszcz parafii św. Mikołaja w Gdyni, jeden z organizatorów akcji. Jak mówi duchowny, po Liturgii Wielkiego Czwartku można wziąć specjalne "wizytówki" z imieniem księdza, rokiem jego święceń i intencją, zobowiązujące do modlitwy za danego kapłana przez kolejne 30 dni. A po tym czasie można przekazać tę intencję innej osobie, by modlitwa trwała.

W 2013 r. rozprowadzono 50 tys. intencji, dzięki zaangażowaniu 230 parafii. - A że w Polsce jest 33 tys. kapłanów, pozwoliliśmy sobie na wizytówkach umieścić księży też z innych państw – mówi ks. Socha. - Cieszymy się, że z bogactwa polskiej modlitwy mogą korzystać także inne kraje – dodaje.

Parafie z całej Polski i polskie parafie na obczyźnie mogą przyłączyć się do akcji, jej organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10 kwietnia. "Słudzy Pana..." to jedna z inicjatyw osób tworzących stronę internetową poświęconą modlitwie w intencji księży – kapłani.com.pl.

za:niezalezna.pl/53929-czas-modlitwy-za-ksiezy

Copyright © 2017. All Rights Reserved.