Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal! Policja rozbiła protest przeciwko tęczy na pl. Zbawiciela!

Dziś w południe rozpoczęła się odbudowa tęczy. Rozpoczęcie prac próbowali uniemożliwić narodowcy. Ich protest został rozbity przez policję a oni sami przewiezieni na komendę.

W piątek Ruch Narodowy zapowiedział, że nie dopuści do odbudowania tęczy na pl. Zbawiciela. Dziś w południe miały wystartować pierwsze prace. Miały, bo na miejscu – zgodnie z deklaracjami – pojawiła się grupa narodowców, którzy postanowili nie dopuścić do rekonstrukcji instalacji.

„Na Pl. Zbawiciela gromadzi się coraz więcej przeciwników odbudowy Tęczy. Zapraszamy kolejnych. Każda osoba się liczy i jest dla nas wsparciem!” – pisał na Facebooku Krzysztof Bosak, który niejako przewodził całemu wydarzeniu. W dużej mierze narodowcy skrzyknęli się do blokowania odbudowy tęczy właśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Bosak przekonywał, że tęcza na pl. Zbawiciela jest nielegalną instalacją a jej wykonawca nie ma żadnych pozwoleń budowalnych. Na miejscu szybko pojawiła się policja, która blokowała dostęp do manifestujących na środku placu. Około 13 przybyło więcej funkcjonariuszy, którzy szczelnie otoczyli narodowców. Jak podaje TVN Warszawa, po pół godzinie na pl. Zbawiciela pojawili się kolejni policjanci, którzy pojedynczo ściągali z wysepki wszystkich protestujących. Ostatni narodowiec został z niej usunięty po godzinie 14. Budowa tęczy została wznowiona.

Narodowcy ściągnięci przez policję (25 osób) zostali przewiezieni na komisariat na Wilczą. „Dwie osoby odpowiedzą za naruszenie nietykalności funkcjonariusza” - powiedział na antenie TVN24 Andrzej Browarek z biura prasowego stołecznej policji.

„Po naszej południowej manifestacji przeciw Tęczy na Pl. Zbawiciela większość z nas jest już wolna. Udzieliłem przed chwilą komentarzy czterem różnym telewizjom, które są obecne na pl. Zbawiciela. Poza mediami, gapiami i nami jest po okolicznych ulicach chyba w sumie kilkuset policjantów. Tak wygląda forsowanie lewicowych ideologii nad Wisłą :/” – napisał na Facebooku Bosak.

za:www.fronda.pl/a/skandal-policja-rozbila-protest-przeciwko-teczy-na-pl-zbawiciela,36381.html

***

Poseł Patryk Jaki: Tęcza będzie płonąć. Stolica Polski nie jest gejowska

Stolica Polski nie jest gejowska i nigdy nie będzie. Dlatego tęcza na placu Zbawiciela wielokrotnie płonęła i będzie płonęła jeszcze kilka razy - zapowiedział Patryk Jaki, poseł Solidarnej Polski.

"Tolerancja nie polega na tym, że mniejszość wchodzi na głowę większości, depcząc jej wartości. A tak to w tej chwili wygląda" - mówił w rozmowie z Superstacją poseł Patryk Jaki, komentując rozpoczynającą się właśnie odbudowę tęczy na pl. Zbawiciela.

"Stolica Polski nie jest gejowska i nigdy nie będzie. Dlatego ta tęcza płonęła wielokrotnie i będzie płonęła jeszcze kilka razy. Jeżeli Platforma Obywatelska chce bronić osób, które z buciorami wchodzą w świat wartości obecnych w Polsce od tysiąca lat, to nie może skończyć się inaczej" - zapowiedział parlamentarzysta Solidarnej Polski.

"80 procent Polaków jest przeciw małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci przez homoseksualistów. A ta tęcza to symbolizuje. Nie ma zgody, żeby z Warszawy robić Sodomę i Gomorę. Nie ma pieniędzy na niepełnosprawnych, ale są na odbudowę tęczy. Na gejostwo są, a na pomoc zwykłym ludziom nie ma" - zakończył.

za:www.fronda.pl/a/posel-patryk-jaki-tecza-bedzie-plonac,36365.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.