Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wyjątkowa Msza Wieczerzy Pańskiej

W Wielki Czwartek papież Franciszek odprawił Mszę Wieczerzy Pańskiej, inaugurującą Triduum Paschalne, w rzymskim ośrodku opieki nad niepełnosprawnymi. Papież dokonał obrzędu obmycia nóg 8 chorym mężczyznom i 4 kobietom. Był wśród nich muzułmanin z Libii.

- Spuścizną, jaką zostawia nam Jezus, jest to, by służyć innym. To dziedzictwo dla całego Kościoła – mówił papież w kazaniu w kaplicy ośrodka opieki imienia błogosławionego księdza Carlo Gnocchiego na peryferiach Wiecznego Miasta.

Papież tłumaczył znaczenie symbolicznego gestu obmycia nóg, przypominając, że „czynili to niewolnicy, służący wobec biesiadników, którzy przychodzili na obiad czy kolację, bo w tamtych czasach drogi były z ziemi i kiedy wchodziło się do domu, trzeba było umyć nogi”.

- Jezus czyni ten gest posługi, pracy służącego. My też musimy być sługami innych - mówił Franciszek.

Następnie w geście pokory papież przyklękał po kolei przed 12 podopiecznymi ośrodka w wieku od 16 do 86 lat i obmywał im nogi, a następnie je całował. Najmłodszą z tych osób był przykuty do wózka inwalidzkiego Osvaldinho pochodzący z Zielonego Przylądka. Doznał on ciężkiego porażenia czterech kończyn i kręgosłupa w rezultacie skoku do morza.

za: http://niezalezna.pl/54231-wyjatkowa-msza-wieczerzy-panskiej

***

Msza Wieczerzy Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=cb353e734206aa6d5765df79d3cc6fa2

Copyright © 2017. All Rights Reserved.