Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Aborcja śmiertelnie niebezpieczna dla kobiet

Nowe badanie dowodzi, że przebyta aborcja radykalnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi. To kolejne badanie dowodzące, że zabijanie dzieci może skończyć się tragicznie dla samej matki.

Portal Life Site News podaje, że według nowego badania przeprowadzonego w Indiach kobiety, które przebyły aborcję, mają 180 proc. szans zachorowania na raka piersi względem matek, które nie zabiły żadnego ze swoich dzieci.

Naukowcy przebadali 220 kobiet w mieście Aurangabad i odkryli, że im więcej kobieta miała aborcji, tym większa jest szansa, że zachoruje na raka piersi.

Badanie zostało opublikowane w sobotę w magazynie Research in Endocrinology (abstrakt TUTAJ)

W styczniu tego roku przedstawiono na łamach Indian Journal of Cancer wyniki innego badania, wskazującego na bardzo silny związek aborcji z rozwojem raka. Według tamtego badania kobiety, które zabiły dziecko lub dzieci, mogą być narażone na raka piersi nawet o 626 proc. więcej (abstrakt TUTAJ).

Z kolei metaanaliza 36 chińskich badań pokazała, że ryzyko raka piersi wzrasta po aborcji o 44 proc.

pac/lsn
1.05.2014, 20:17

za:http://www.fronda.pl/a/aborcja-smiertelnie-niebezpieczna-dla-kobiet,37013.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.