Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Piętnują komunizm

LITWA W przeciwieństwie do polskiej policji, która nie zwraca uwagi na promowanie sowieckiej symboliki m.in. na pochodach pierwszomajowych , funkcjonariusze litewskiej Służby Granicznej poważnie traktują obowiązujące na terenie tego kraju prawo, zabraniające propagowania totalitaryzmów.
Po raz pierwszy po odzyskaniu przez Litwę niepodległości Straż Graniczna zatrzymała rosyjski pociąg, którym jechało 200 obywateli tego kraju, gdy celnicy zauważyli, że na jego wagonach znajdują się plakaty z sierpem i młotem na czerwonym tle. Było to w punkcie kontroli granicznej w Kybartai. Gdy kierowniczka składu została poinformowana, że z tego powodu pociąg nie będzie wpuszczony na terytorium Litwy, plakaty zdjęto, a następnie pociąg został przepuszczony przez granicę


za:http://gpcodziennie.pl/30027-pietnuja-komunizm.html#.U3cxNShTr84

Copyright © 2017. All Rights Reserved.