Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ekskomunika przewodniczącej "Wir sind Kirche"Ojciec Święty nie był zaangażowany w ekskomunikę Marthy i Gerda Heizer z „Wir sind Kirche”. Anatemę ściągnęli na siebie mocą samego faktu. Ogłosił ją bp Innsbrucka. Sprawę komentuje kard. Schönborn.

Watykan poinformował, że papież Franciszek nie był osobiście zaangażowany w sprawę ekskomuniki Marthy i Gerda Heizer. Decyzję o ogłoszeniu anatemy podjął biskup Innsbrucka. Ponieważ chodzi tu o przestępstwo przeciwko Eucharystii, zgodnie z prawem kościelnym małżeństwo ściągnęło na siebie ekskomunikę mocą samego prawa (latae sententiae).

Kardynał Christoph Schönborn skomentował tę sprawę dla agencji prasowej „Kathpress”.

„Gdy ktoś w tak centralnej dla Kościoła sprawie jak Eucharystia idzie odrębną drogą, która leży poza naszą wiarą, i tę drogę propaguje, to jest to bardzo poważny krok poza wspólnotę Kościoła” – powiedział arcybiskup Wiednia.

Przypomnijmy, że Martha oraz Gerd Heizer symulowali Msze święte wraz z Eucharystią. Robili to, by wywrzeć presję na Kościół katolicki i doprowadzić do umocnienia roli świeckich. Chcieli w ten sposób realizować fałszywie pojęte postulaty Soboru Watykańskiego II. Inicjatywa"Wir sind Kirche" ("My jesteśmy Kościołem"), gdzie propagowano ich idee, zrodziła się w 1995 roku w Austrii.

Kardynał Schönborn ocenił, że biskup Innsbrucka zachował się w tej sytuacji bardzo dobrze. Próbował ponadto już w przeszłości wszystkiego, co tylko możliwe, by zażegnać tę sytuację.

Martha Heizer sprawiała bowiem kłopoty nie tylko ze względu na symulowane Msze święte. Już w 2011 roku teologowie z Innsbrucka wskazywali, że występuje ona w mediach jako teolog, choć nie ma do tego akademickiego przygotowania.

pac/kathpress.co.at

za: http://www.fronda.pl/a/to-nie-papiez-ekskomunikowal-marthe-heizer,37747.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.