Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. Isakowicz-Zaleski: Lemański jak tzw. ksiądz-patriota z głębokiej komuny

Mówienie o „wymarciu” pokoleniu biskupów znam z akt IPN -– gdy księża patrioci krzyczeli do mikrofonów, że trzeba wykończyć biskupów, bo my tu w sojuszu z władzą wiemy lepiej, jak ten Kościół ma wyglądać.

Tak słowa ks. Wojciecha Lemańskiego wypowiedziane podczas Przystanku Woodstock komentował w „Faktach po faktach” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Dodał również, że jako księdzu jest mu po prostu przykro, kiedy słucha takich wypowiedzi.

Ks. Isakowicz-Zaleski powiedział w TVN24, że oglądamy obecnie kolejną odsłonę konfliktu ks. Lemańskiego z abp Henrykiem Hoserem, ale jego zdaniem, nie ma sensu dyskutować o tym, co powiedział, a czego nie powiedział były proboszcz z Jasienicy, bo on po prostu mówi „rzeczy karygodne”.

Gość TVN24 podał swój własny przykład, kiedy dwukrotnie był „kneblowany” przez przełożonego, ale za każdym razem podporządkowywał się tym zakazom.

„Nie można iść jak taran do konfrontacji. Ks. Lemański prosi się o to, by został suspendowany. Chce być męczennikiem tej sprawy. Jest mi przykro -– nie tędy jest droga do reformy Kościoła. Tutaj dochodzi do takiej paranoi, że ks. Lemański, mając 54 lata mówi, że młodszy od niego prymas jest z pokolenia, które ma wymrzeć” - zauważył celnie ks. Isakowicz-Zaleski.

Kapłan dodał na koniec, że trzeba umieć rozmawiać z młodymi ludźmi, ale nie można krytykować wszystkich wokół, w dodatku opowiadając – jak o prof. Bogdanie Chazanie – rzeczy nieprawdziwe.

za:www.fronda.pl/a/ks-isakowicz-zaleski-lemanski-jak-tzw-ksiadz-patriota-z-glebokiej-komuny,40296.html

***

Dementi Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej dotyczące wypowiedzi ks. Wojciecha Lemańskiego na Przystanku Woodstock

Warszawa, 6 sierpnia 2014 r.W związku z pojawiającymi się mylnymi informacjami prasowymi oświadczamy, że nie jest prawdą, jakoby ksiądz biskup Marek Solarczyk miał stwierdzić, że w wystąpieniu księdza Wojciecha Lemańskiego na Przystanku Woodstock „nie dostrzegł żadnych sformułowań, które można uznać za niewłaściwe czy mijające się z nauką Kościoła”. Przeciwnie, podczas rozmowy z ks. Wojciechem Lemańskim zostały wskazane fragmenty jego wypowiedzi, które należy uznać za niedopuszczalne, jak np. słowa wskazujące na brak szacunku dla Księży Biskupów, wysoce niestosowna wypowiedź dotycząca osoby prof. Bogdana Chazana.

Ksiądz Wojciech Lemański wyraził żal z powodu niektórych niefortunnych sformułowań, użytych przez niego podczas wystąpienia na Przystanku Woodstock, przeprosił także tych, którzy mogli tymi słowami poczuć się urażeni, zadeklarował także, że jego intencją nie było głoszenie poglądów sprzecznych z nauką Kościoła katolickiego. Te wyjaśnienia zostały przyjęte przez księdza arcybiskupa Henryka Hosera i księdza biskupa Marka Solarczyka. Ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC zdecydował, że wobec elementów skruchy okazanych przez księdza Wojciecha Lemańskiego wstrzymuje nałożenie na niego kary suspensy, udzielając w ten sposób kapłanowi kredytu zaufania w duchu Bożego Miłosierdzia.

Liczymy, że ksiądz Wojciech Lemański skoryguje niewłaściwe elementy swojego zachowania i wykorzysta owoce spotkania z księżmi biskupami dla dobra Kościoła.Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej
Mateusz Dzieduszycki


za:www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/89865,dementi-w-sprawie-ks-lemanskiego.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.