Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikat kurii: restrykcje wobec ks. Lemańskiego

Warunkowa zgoda na odprawianie przez ks. Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych Mszy świętych w jasienickiej parafii została cofnięta. Jak poinformował rzecznik prasowy kurii warszawsko praskiej Mateusz Dzieduszycki ks. Lemański zadeklarował, że podporządkuje się decyzji swego biskupa.


Poniżej zamieszczamy komunikat Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej z 9 sierpnia 2014 r.:


Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej informuje, że ze względu na zaognienie się antagonizmów wśród parafian w Jasienicy po upublicznieniu przez księdza Wojciecha Lemańskiego informacji o dopuszczeniu go do okazjonalnych posług kapłańskich w parafii w Jasienicy, warunkowa zgoda na odprawianie przez księdza Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych Mszy Świętych na terenie tej parafii została wycofana, po ocenie sytuacji w parafii i uzyskaniu opinii nowego księdza proboszcza. Decyzja ta jest podyktowana troską o kontynuację trudnego procesu zagojenia bolesnego konfliktu w miejscowej społeczności. Liczymy, że ksiądz Wojciech Lemański będzie z powodzeniem kontynuował rozpoczętą niedawno posługę duszpasterską w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.


Ksiądz Wojciech Lemański zadeklarował, że podporządkuje się decyzji ordynariusza.


Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej

Mateusz Dzieduszycki

za:www.pch24.pl/komunikat-kurii--restrykcje-wobec-ks--lemanskiego,24740,i.html#ixzz39vNSEg9A


***

Ksiądz Lemański został wezwany do Kurii Biskupiej w trybie pilnym

Z oficjalnego komunikatu Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej wynika, że ks. Wojciech Lemański został wezwany w związku ze swoimi gorszącymi wypowiedziami medialnymi.

- W związku z nieprawdziwymi i gorszącymi wypowiedziami medialnymi ks. Wojciecha Lemańskiego w dniu 10 sierpnia 2014 - ks. Wojciech Lemański został wezwany do Kurii Biskupiej w trybie pilnym, w celu wręczenia mu pisma określającego reakcję ordynariusza po tym zajściu. O treści pisma zostanie także poinformowana opinia publiczna – poinformował w komunikacie rzecznik Diecezji Warszawsko-Praskiej Mateusz Dzieduszycki.

Wcześniej rzecznik Diecezji Warszawsko-Praskiej informował, że „ze względu na zaognienie się antagonizmów wśród parafian”, cofnięto warunkową zgodę na odprawianie przez ks. Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych mszy świętych w Jasienicy.

- Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej informuje, że ze względu na zaognienie się antagonizmów wśród parafian w Jasienicy po upublicznieniu przez księdza Wojciecha Lemańskiego informacji o dopuszczeniu go do okazjonalnych posług kapłańskich w parafii w Jasienicy, warunkowa zgoda na odprawianie przez księdza Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych Mszy Świętych na terenie tej parafii została wycofana, po ocenie sytuacji w parafii i uzyskaniu opinii nowego księdza proboszcza – czytamy w komunikacie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

za:http://niezalezna.pl/58226-ksiadz-lemanski-zostal-wezwany-do-kurii-biskupiej-w-trybie-pilnym

Copyright © 2017. All Rights Reserved.