Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal w Parlamencie Europejskim! Domagał się zwrotu krzyża, zatrzymała go policja

Witold Szpiczyński z otwockiego Klubu Gazety Polskiej został zatrzymany przez belgijską policję. Domagał się zwrotu krzyża, który sam zawiesił w czerwcu 2012 roku w budynku Parlamentu Europejskiego. Krzyż został po pięciu dniach zdjęty. Od tamtej pory nie wiadomo, gdzie jest.

Nasz kolega pojechał do Brukseli, aby odebrać krzyż, który dwa lata temu zawiesił w głównej sali obrad europarlamentu, nad krzesłem przewodniczącego Martina Schulza.

Witold Szpiczyński zorganizował wyjazd do Brukseli. Będąc na miejscu otrzymał informację, iż szef ochrony Parlamentu Europejskiego przekazał, że grupa z Klubu Gazety Polskiej może odebrać krzyż. Jednak później zaczęły się problemy. – Po jakimś czasie szef ochrony zadzwonił i poinformował, że nie oddadzą krzyża – relacjonuje Krzysztof Siuciak, reporter vod.gazetapolska.pl. – Wtedy Witek, który znajdował się w środku Parlamentu Europejskiego powiedział, że nie opuści budynku dopóki nie otrzyma krucyfiksu.

Rozpoczęły się negocjacje, w które zaangażował się europoseł Zdzisław Krasnodębski. Po dwóch godzinach rozmów, ochrona PE wezwała policję. Funkcjonariusze wyprowadzili Szpiczyńskiego i zawieźli na komisariat.

za:niezalezna.pl/59970-skandal-w-parlamencie-europejskim-domagal-sie-zwrotu-krzyza-zatrzymala-go-policja

Copyright © 2017. All Rights Reserved.