Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejna profanacja Kościoła w Polsce

Tym razem w Gdyni-Orłowie złodzieje włamali się do kościoła i ukradli naczynia liturgiczne, monstrancje, kielichy i pateny. Ksiądz proboszcz na niedzielnych mszach zakomunikował wiernym, że doszło do profanacji

Coraz częstsze włamania, kradzieże i profanacje poslkich kościołów katolickich to skutek nachalnej propagandy ateistycznej płynącej ze strony antyklerykałów jak Ruch Palikota, czy mediów lewicowych, które za wszelką cenę walczą z religią chrześcijańską w Polsce.

Profanacja miała miejsce w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej, z piątku na sobotę. Złodzieje ukradli naczynia liturgiczne, monstrancje, kielichy i pateny. O sprawie parafianom zakumunikował w niedzielę proboszcz parafii. Proboszcz powiedział, że złodzieje ukradli kluczyk potrzebny do otwarcia tabernakulum i doszło do profanacji hostii. Metropolita gdański wyraził zgodę na sprawowanie nabożeństw w świątyni.

Policja szuka przestępców. A my módlmy się gorliwie za nasz kraj, który potrzebuje mocnej modlitwy i wstawiennictwa świętych.

za:www.fronda.pl/a/kolejna-profanacja-kosciola-w-polsce,49960.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.