Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prokuratura zbada groźby

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów wszczęła dochodzenie w sprawie publicznego nawoływania do zabicia dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. Sprawa dotyczy gróźb, które internauci wpisali do komentarzy na portalach Wirtualnej Polski oraz Faktu. Doniesienie do Prokuratora Okręgowego w Warszawie złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Mówi jego przewodniczący Ryszard Nowak.

– Ponad miesiąc temu złożyliśmy do Prokuratora Okręgowego w Warszawie dwa doniesienia o popełnieniu przestępstwa. Chodziło o to, że internauci na niektórych forach internetowych wprost nawoływali do zamordowania o. Tadeusza Rydzyka. Złożyliśmy to do Warszawy jako dwie odrębne sprawy, a wczoraj dostaliśmy informację od prokuratury, że te dwie sprawy zostały połączone, a więc jest to już duży sukces, i że wszczęto śledztwo.

Ta bardzo szybka decyzja Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów jest sukcesem dla wielu milionów Polaków, dla których o. Tadeusz Rydzyk CSsR jest dużym autorytetem – powiedział Ryszard Nowak.

Ogólnopolski Komitet podnosi, że autorzy gróźb pod adresem dyrektora Radia Maryja popełnili przestępstwo z artykułu 255 par. 2 kodeksu karnego. Głosi on, że „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/136605,prokuratura-zbada-grozby.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.