Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ziółkowska: czarną postacią episkopat, a nie cały Kościół

Jestem osobą niewierzącą. Bardzo szanuję poglądy, sumienie i wiarę, ale wiara nie powinna ingerować w prawodawstwo – mówiła w programie „Minęła dwudziesta” Agnieszka Ziółkowska.

Pierwsza Polka, która urodziła się dzięki metodzie in vitro, powiedziała, że dla nie "czarną postacią" nie jest cały Kościół, a jedynie episkopat.

Zaznaczyła, że zarodek jest implantowany do macicy przy in vitro może mieć najwyżej pięć dni, więc trudno go uznać za pełnoprawną osobę”. Dodała też, że gdy mówi się, że jej rodzice są mordercami, a ona ma bruzdę dotykową na czole, czy jest dzieckiem Frankensteina, to godzi w je godność osobistą.

Obecna w programie Beata Kempa z Solidarnej Polski powiedziała, że skrytykowałaby każdą osobę, która dopuściłaby się takiego oskarżenia w stosunku do rodziców Ziółkowskiej. Ale zwróciła uwagę na fakt, że „gdybyśmy nie były zarodkami, to nie byłybyśmy ludźmi i nie dyskutowałybyśmy ze sobą”.

za:www.fronda.pl/a/ziolkowska-czarna-postacia-episkopat-a-nie-caly-kosciol,51692.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.