Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pospieszalski zamiast Lisa


Szanowny Panie Prezesie! Z wielki oburzeniem przyjęłam informację o zdjęciu z anteny TVP INFO programu red. Jana Pospieszalskiego „Bliżej”. Jak podaje gospodarz audycji, władze TVP nie podały żadnych konkretnych informacji uzasadniających to działanie. Być może ma to związek z ankietą, jaką prezentowano w czasie ostatniego programu, wskazującą na związki prezydenta Bronisława Komorowskiego z WSI, jednak jeszcze nikt oficjalnie nie ustosunkował się do tej informacji.

Jestem oburzona, że władze Telewizji Publicznej zamiast zawiesić współpracę z red. Lisem, który kolejny raz posługuje się zaplanowaną wcześniej manipulacją i ohydnym kłamstwem, zawiesza niewinnego w tej sprawie red. Pospieszalskiego. Tak wygląda rzetelność oraz standardy Telewizji Publicznej, która coraz bardziej przypomina telewizję reżimową.

Niepokojący jest również fakt, iż władze TVP, zdejmując ten program z anteny, wskazały na pewne relacje pomiędzy sztabem prezydenta Bronisława Komorowskiego a władzami Telewizji Publicznej. Powyższe standardy jasno pokazują, że TVP stosuje jawną cenzurę, godząc w wolność słowa, niezależność dziennikarską i podstawowe zasady demokracji. W związku z powyższym jako członek Rady Programowej TVP apeluję o natychmiastowe przywrócenie programu red. Jana Pospieszalskiego.

Jednocześnie pragnę mocno podkreślić, że nie wyrażam zgody na czynienie z Telewizji Publicznej tuby Platformy Obywatelskiej oraz oczekuję odpowiedzi na pytanie: czego boi się Telewizja Publiczna, blokując programy niewygodne dla prezydenta Bronisława Komorowskiego?

Z poważaniem Anna Sobecka, Poseł na Sejm RP, Członek Rady Programowej TVP, Członek Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu

za:naszdziennik.pl/polska-kraj/137353,pospieszalski-zamiast-lisa.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.