Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

List dziennikarzy przeciw propagandzie TVP

Publikujemy list dziennikarzy przeciw propagandowym praktykom telewizji publicznej. Nazwiska dziennikarzy sprzeciwiających się służalczej postawie TVP będziemy systematycznie dopisywać.

W ostatnim czasie, w najgorętszym okresie kampanii przed wyborami prezydenckimi, w Telewizji Polskiej miały miejsce wydarzenia wskazujące, że instytucja ta nie wypełnia powierzonej jej misji i nie zachowuje równowagi w prezentowaniu poglądów politycznych
.
Nie poniósł żadnych konsekwencji Tomasz Lis, który w swoim programie „Tomasz Lis na żywo” przedstawił fałszywy internetowy wpis córki kandydata na prezydent jako prawdziwy, łamiąc w ten sposób podstawowe zasady dziennikarskiej rzetelności.

Jednocześnie kierownictwo TVP Info zdecydowało bez podania powodów o wstrzymaniu emisji programu Jana Pospieszalskiego „Bliżej”, w którym gościem miał być m.in. Paweł Kukiz.

Leasing Team – spółka, do której w skandalicznych okolicznościach przeniesiono większość pracowników TVP – zwalnia w trybie dyscyplinarnym Agatę Ławniczak dziennikarkę z 35-letnim stażem, reżyser, wykładowcę uniwersyteckiego i na WSKSiM oraz działaczkę związkową, za podpisany przez nią list otwarty. Agata Ławniczak zwracając w liście uwagę na dramatyczną sytuację telewizji publicznej oraz jej pracowników, skierowała go do kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się tym i podobnym działaniom podejmowanym przez kierownictwo TVP, wskazującym na daleko idące polityczne wpływy w medium, które powinno służyć obywatelom o wszystkich poglądach, nie dając powodów do oskarżeń o stronniczość – nie tylko w okresie wyborczym. Telewizja powinna być publiczna, czyli reprezentować zapatrywania wszystkich obywateli, utrzymujących ją dzięki abonamentowi. Wspomniane sytuacje są jedynie czubkiem góry lodowej. Sprawiają, że pod znakiem zapytania staje zasadność oczekiwania od obywateli, iż będą łożyć swoje pieniądze na medium, które w niewielkim lub zerowym stopniu prezentuje ich poglądy.

TVP jest dziś w stanie głębokiego rozkładu zarówno pod względem organizacyjnym, etycznym, jak i profesjonalnym. Jeżeli ten proces nie zostanie szybko powstrzymany, znaczna część odbiorców całkowicie utraci zaufanie do telewizji publicznej. Tymczasem agencja pośrednictwa pracy tymczasowej LeasingTeam, która bezprawnie korzysta z pieniędzy publicznych przekazanych na działalność Telewizji Polskiej, dodatkowo uzurpuje sobie prawo do decydowania o czym wolno mówić dziennikarzom oraz zabrania krytyki „swego kontrahenta” czyli TVP.

prof. Andrzej Zybertowicz
Piotr Jegliński - działacz opozycji demokratycznej, dziennikarz, wydawca
Anita Gargas - TV Republika
Wanda Zwinogrodzka - publicystka
Jacek Karnowski - "W sieci"
Lukasz Warzecha - publicysta
Andrzej Horubała - pisarz, krytyk literacki, producent i reżyser telewizyjny
Maciej Mazurek - red.nacz. Arttak Sztuki Piękne
Grzegorz Wierzchołowski - redaktor naczelny portalu Niezalezna.pl
Dorota Kania - "Gazeta Polska"
Małgorzata Tadrzak Mazurek - autorka książek
Krzysztof Kłopotowski - dziennikarz, krytyk filmowy, publicysta
Hanna Shen - korespondentka GPC i GP na Tajwanie


za::niezalezna.pl/67337-list-dziennikarzy-przeciw-propagandzie-tvp

Copyright © 2017. All Rights Reserved.