Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kard. Nycz: Kościół jest z rodzin i dla rodzin!

O potrzebie troski o pokój, o rodzinę i o najuboższych mówił kard. Kazimierz Nycz w Uroczystość Bożego Ciała w Warszawie. Tym wartościom były poświęcone cztery ołtarze.

- Patrzymy na rodziny pozytywnie, bo jesteśmy w pełni świadomi, że nikt i nic do końca nie potrafi rodziny zastąpić, która jest potrzebna społeczności ludzkiej, jest dla wychowania następnych pokoleń wspólnotą niezastąpioną i niezastępowalną” – mówił podczas Bożego Ciała Kard. Kazimierz Nycz.

Kardynał zwrócił się do mieszkańców Warszawy:

- „Dzisiejszemu spojrzeniu na rodzinę towarzyszy jednak troska, gdyż polskim małżeństwom trudno jest pogodzić życie rodzinne z pracą zawodową”

Odniósł się również do związków partnerskich tej samej płci:
- Patrzymy na rodziny z niepokojem także wtedy, kiedy się próbuje podważyć w Europie, w Polsce też czasem, tożsamość małżeństwa i rodziny. Ostatnie referendum w Irlandii w sprawie związków partnerskich tej samej płci, a zwłaszcza jego wynik w tak bardzo katolickim kraju, jeszcze 30 lat temu, są poważnym ostrzeżeniem dla całej Europy. A bracia i siostry bądźmy pokorni i powiedzmy, że są także ostrzeżeniem dla naszej Ojczyzny – mówił.

Kard. Nycz nawiązał także do aktualnej sytuacji wojny na Ukrainie:

– Nie jesteśmy przecież naiwnymi pacyfistami, którzy chcieliby zapomnieć, że pokój trzeba zapewniać rozsądnie także w naszej ojczyźnie – powiedział kardynał.

Wyraził także niepokój, który wynika z coraz większej liczby rozpadających się małżeństw.
- Kościół jest z rodzin i dla rodzin. Kościół jest nadzieją dla rodzin, ale rodziny są nadzieją dla Kościoła – mówił.

W warszawskiej procesji, która przeszła z archikatedry św. Jana przez pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, ul. Królewską na pl. Piłsudskiego, prócz licznie zgromadzonych wiernych uczestniczyli m.in. członkowie chrześcijańskich stowarzyszeń i zgromadzeń, władze wyższych uczelni, harcerze, młodzież szkolna, dzieci sypiące kwiaty i żołnierze. Procesja zatrzymała się przed czterema ołtarzami ustawionymi przed kościołami na Krakowskim Przedmieściu oraz na pl. Piłsudskiego, gdzie kardynał wygłosił kazanie.

za:www.fronda.pl/a/kard-nycz-kosciol-jest-z-rodzin-i-dla-rodzin,52316.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.