Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego piszą do Komorowskiego ws. zrównywania bohaterów z wrogami ojczyzny

Jesteśmy wolontariuszami, którzy mają codzienny i bezpośredni kontakt z Bohaterami Powstania Warszawskiego. Nie możemy przejść obojętnie, gdy następuje zdarzenie, przez które mogliby poczuć się nawet w najmniejszym stopniu zrównani z wrogami naszej Ojczyzny. A w wypadku Pańskiej wizyty coś podobnego mogło mieć miejsce – piszą młodzi ludzie związani z Muzeum Powstania Warszawskiego do prezydenta Bronisława Komorowskiego w związku z jego ostatnią wizytą w Berlinie.

8 lipca w Akademii Fundacji Konrada Adenauera w Berlinie Komorowski wziął udział uroczystości związanej z rocznicą nieudanej próby zamachu na Adolfa Hitlera. Postacią ku czci której organizowane były obchody był Clausa von Stauffenberga spiskowiec, który planował zamach na niemieckiego zbrodniarza uznany w dzisiejszych Niemczech za bohatera. List w tej sprawie napisali do ustępującego prezydenta młodzi ludzie, którzy na co dzień obcują 'z kombatantami, a historia ojczysta jest im bliska. Poniżej treść listu opublikowana przez portal wpolityce.pl

Szanowny Panie Prezydencie,

w imieniu własnym i mojego koleżeństwa - osób, które są także wolontariuszami w Muzeum Powstania Warszawskiego – chcę wyrazić pewną uwagę w kwestii Pana postępowania na arenie międzynarodowej. Po tym, jak otrzymaliśmy informację o wizycie Pana Prezydenta w Akademii Fundacji Konrada Adenauera w Berlinie, aby wziąć udział w uroczystościach oddających hołd „ruchowi oporu” w Niemczech, serca nasze zaczęły bić mocniej. Nie dlatego, że odczuwaliśmy potrzebę takiego gestu ze strony Polski, ale wręcz przeciwnie – uważamy, iż było to nie na miejscu.

Od 1 września 1939 samotnie prowadziliśmy wyczerpującą i bohaterską walkę z III Rzeszą. Nie znam jakichkolwiek wzmianek z tamtego okresu, mówiących o jakiejś opozycji w Niemczech. Więcej - dzisiejszy „bohater/patriota” niemiecki - Claus Schenk Graf von Stauffenberg – brał czynny udział w wojnie przeciwko Polsce. Dodając do tego poglądy, jakie wyrażał w prywatnych zdaniach o obywatelach II Rzeczypospolitej, robi to z niego co najmniej postać negatywną w historii dzisiejszej Europy. Wojna z III Rzeszą i ZSRR została przegrana, ale próbowaliśmy wybić się na niepodległość własnymi siłami do 1944 r. Mimo heroizmu i poświęcania największej armii podziemnej w historii Europy – Armii Krajowej - nie udało się.

Niniejszy głos młodego pokolenia jest wyłącznie osobistym i prywatnym odczuciem ludzi, którzy stoją na straży idei niepodległościowej, a której wyrazem są właśnie kombatanci AK. Dotyczy on jedynie widocznych niżej sygnatariuszy – wolontariuszy, którzy każdą wolną chwilę poświęcają Kombatantom. Nasz pogląd na Pana wizytę nie jest pisany pod szyldem Muzeum Powstania Warszawskiego, ani żadnej komórki z nim związanej. Od 26 lat cieszymy się wolnością, acz każdy z nas na pewno ma swoje zdanie na jej stan. Dziś natomiast wyrażamy opinię o czymś cenniejszym – o wartościach, które są ponadczasowe i żadne afery, czy małostkowość ludzi odpowiedzialnych za kraj ich nie zneutralizuje. Jesteśmy wolontariuszami, którzy mają codzienny i bezpośredni kontakt z Bohaterami Powstania Warszawskiego. Nie możemy przejść obojętnie, gdy następuje zdarzenie, przez które mogliby poczuć się nawet w najmniejszym stopniu zrównani z wrogami naszej Ojczyzny. A w wypadku Pańskiej wizyty coś podobnego mogło mieć miejsce. Niezależnie od tego - chcemy zaakcentować, że będziemy twardo stać na straży pamięci obrońców granic roku 39. oraz tych, którzy pragnęli je odbudować w roku 1944!

Z poważaniem.

Adam Stefan Lewandowski

Piotr Brulikis

Konrad Wojtczak

Barbara Gazda

Monika Dzięcioł

Maciej Wasilewski

Sokół Granat

Ернест Кобилински

Klaudia Abucewicz

Anna Sekretarska

Marta Trzpiel

Julia Jabłońska

za:telewizjarepublika.pl/wolontariusze-muzeum-powstania-warszawskiego-pisza-do-komorowskiego-ws-zrownywania-bohaterow-z-wrogami-ojczyzny,21756.html

***

Na billbordach Agory szkalują Żołnierzy Wyklętych


„Żołnierze Wyklęci. Bohaterowie etycznie równi Armii Czerwonej i Wermachtowi” – taki billboard można zobaczyć  Poznaniu. Firma reklamowa która pozwoliła powiesić takie szkalujący obraz to AMS, której właścicielem jest Agora S.A., wydawca „Gazety Wyborczej”.

O sprawie zaalarmowali internauci na profilu facebookowym „Wilczym szlakiem”.

za:www.fronda.pl/a/skandaliczny-billboard-w-poznaniu-szkalujacy-naszych-bohaterow,54286.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.