Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ukraina: Nie homomałżeństwom!

- Nie wpisujcie tego do konstytucji! Te zapisy zburzą wartości naszego świata! – tak apeluje do swoich władz ugrupowanie "O duchowość, moralność i zdrowie Ukrainy"

Ugrupowanie zaapelowało do Rady Najwyższej, prezydenta i rządu Ukrainy, by ratować ukraińską Konstytucję przed manipulacjami w sprawie małżeństwa i rodziny – informuje „Słowo Polskie” na Ukrainie za portalem credo-ua.org.

Pawło Ungurian, lider ugrupowania mówi, że najwyższą wartością dla dziadów i pradziadów dzisiejszych mieszkańców Ukrainy jest i była rodzina. Jak wskazują dane World Vlues Survey, 86 procent obywateli Ukrainy stawia rodzinę na pierwszym miejscu.

- Niektóre niby "demokratyczne" siły, przy wsparciu instytucji światowych, próbują zmieniać ustawodawstwo i wprowadzać amoralne wartości – argumentuje Ungurian.

Zmiany do nowego projektu Konstytucji Ukrainy dotyczą usunięcia z artykułu 51 określenie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Do nowego 35 artykułu ma być wpisana ochrona prawna mniejszości seksualnych, a zamiast obecnego zapisu, że związek małżeński jest wspólną decyzją kobiety i mężczyzny, proponowany jest zapis, że prawo do niego jest gwarantowane ustawą, a każdy członek małżeństwa ma równe prawa i obowiązki w związku i w rodzinie.

W praktyce oznaczać będzie to, że każda krytyka środowisk LGBT na Ukrainie będzie karana. Jeżeli z ustawodawstwa zniknie określenie rodziny związku mężczyzny i kobiety, otwarta zostanie droga do małżeństw homoseksualnych i określenia rodziców terminem: „Rodzic 1” i „Rodzic 2”.

Jeżeli ukraiński parlament uchwali te zmiany, to pod względem "postępu" wyprzedzi nawet Polskę. Ugrupowanie „O duchowość, moralność i zdrowie mieszkańców Ukrainy” apeluje, by obywatele, katolickie i prawosławne organizacje społeczne oraz partie chrześcijańsko-demokratyczne wnioskowały do prezydenta Poroszenki o usunięcie poprawek z projektu Konstytucji.

za:www.fronda.pl/a/ukraina-nie-homomalzenstwu,54413.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.