Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego coraz bliżej!

W 2016 r. dojdzie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia? Ks. Przemysław Śliwiński rzecznik archidiecezji warszawskiej poinformował, że kolejny etap procesu został zakończony, a dokumentacja wkrótce trafi do Rzymu

Chodzi o tzw. Positio, czyli opis życia kard. Stefana Wyszyńskiego. Po jego złożeniu mogą rozpocząć pracę wyznaczeni przez Kongregację teolodzy konsultorzy i historycy.

Według informacji przekazanej przez rzecznika Archidiecezji Warszawskiej materiały trafią w październiku do Kongregacji do Spraw Świętych

Ksiądz Śliwiński napisał na Twitterze: "UWAGA: Proces beatyfikacyjny kard. S. #Wyszyński.ego: "positio" ukończone. Pod koniec października będzie złożone w Kongregacji ds Świętych".

Czekamy z niecierpliwością na beatyfikację naszego Prymasa Tysiąclecia, którego wstawiennictwo w tych czasach jest Polsce koniecznie potrzebne!

za:www.fronda.pl/a/beatyfikacja-kard-wyszynskiego-coraz-blizej,56885.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.