Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ksiądz abp Gądecki prowadzi bloga z synodu

Ksiądz abp Gądecki jest być może jedynym ojcem synodalnym, który prowadzi codziennego bloga poświęconego obradom biskupów. Opisuje w nim wszystkie przed- i popołudniowe sesje – poinformował ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski. Na synodzie o rodzinie nie ma obowiązku zachowania tajemnicy o tym, co dzieje się podczas obrad, dlatego wszyscy mogą się swobodnie wypowiadać – wyjaśnia ks. Rytel-Andrianik.

– Ksiądz abp Gądecki posługuje się wszystkimi głównymi językami ojców synodalnych: włoskim, francuskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim, tak więc ma informacje z pierwszej ręki – dodaje. Zdaniem rzecznika KEP, blog jest prostym narzędziem komunikacji elektronicznej, dlatego dzięki zaangażowaniu ks. abp. Gądeckiego „okazuje się najlepszym źródłem informacji o tym, co tak naprawdę dzieje się w auli synodalnej”.

Informacje z poszczególnych sesji synodu są na bieżąco publikowane na stronie przewodniczącego Episkopatu Polski www.abpgadecki.pl. Odbywający się w Watykanie pod hasłem „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym” synod biskupów potrwa do 25 października.

za:www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/144907,ksiadz-abp-gadecki-prowadzi-bloga-z-synodu.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.