Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zamach na tajemnicę dziennikarską!

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ uchylił tajemnicę dziennikarską czterem dziennikarzom, którzy angażowali się w ujawnianie tzw. afery taśmowej. O sprawie rzeczeni dziennikarze, z wyjątkiem jednego, poinformowali na Twitterze. Tak potraktowani zostali przez sąd dziennikarze: Cezary Gmyz, Sylweter Latkowski, Piotr Nisztor, Wojciech Czuchnowski. Piotr Nisztor wyjaśnił, że za decyzję odpowiada sędzia Dariusz Leszczyński.

"Sad uchylil mi, a takze @cezarygmyz @LatkowskiS i @czuchnowski tajemnice dziennikarska w zwiazku z ujawnieniem akt afery tasmowej. Skandal!" - napisał Nisztor.

"Tajemnice dziennikarska uchyli sedzia Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Polnoc Dariusz Leszczynski" - dodał.

"A co się będzie działo? NIkt z dziennikarzy nie ujawni, sąd ukara. Kolejny etap pokazywania miejsca dziennikarzom" - ocenił za to Sylwester Latkowski.

Gmyz napisał z kolei, że nie podporządkuje się tej decyzji. "Cztery godziny byłem w poza siecią. Mogą mnie wsadzić. Informatorów nie kapuję. Sąd nie zna przepisów i się kompromituje" - stwierdził.

Co ciekawe Wojciech Czuchnowski o całej sprawie niczego nie wie. "Nic nie wiem o tym, by sąd uchylił mi tajemnicę dziennikarską. Na pewno bym się czemu takiemu nie podporządkował. to chyba nieporozumienie" - pisal na Twitterze.

za:www.fronda.pl/a/zamach-na-tajemnice-dziennikarska,57939.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.