Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polski Sejm po raz IV otoczony „żywym różańcem”


„Żywy różaniec” po raz IV otoczył gmach polskiego parlamentu. Przed południem Krucjata Różańcowa za Ojczyznę przez godzinę modliła się na różańcu w intencjach wiary i Ojczyzny.

Modlitwa rozpoczęła się o godz. 10.00 Mszą świętą sprawowaną w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Zgromadzeni modlili się za Ojczyznę oraz za posłów i senatorów.

Po Eucharystii uczestnicy udali się pod Sejm, który okrążyli „różańcem”.

– Chcemy, za przyczyną Matki Bożej, prosić o ochronę przed złem, żeby dokonywało się zwycięstwo. To nie jest działanie przeciwko komuś. To jest duchowe wsparcie, żeby szatan, który wciska się różnymi stronami, nie wszedł tam, gdzie powinno się tworzyć dobre prawo. Dajemy świadectwo wiary i zawierzenia, że ten różaniec ma ogromną moc i przynosi wiele duchowych dóbr. Różaniec otaczający Sejm ma chronić przed działaniem złego ducha, żeby dobro, prawda i sprawiedliwość zwyciężyły w Ojczyźnie – podkreślił ks. Julian Brzezicki, moderator Żywego Różańca diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Przedsięwzięcie zorganizowała Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zrzeszająca osoby codziennie modlące się na Różańcu Świętym w określonych intencjach. Jak podkreślają, że w związku z tym, że dzień 11 listopada jest tak ważny dla Polaków, chcą, aby pozostał on także dniem modlitwy za Ojczyznę.

RIRM

za:http://www.radiomaryja.pl/informacje/polski-sejm-po-raz-iv-otoczony-zywym-rozancem/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.