Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Grzegorz Hajdarowicz przegrywa z Pawłem Lisickim

- Grzegorz Hajdarowicz nie miał żadnych podstaw zwalniać dyscyplinarnie Pawła Lisickiego z funkcji redaktora naczelnego „Uważam Rze”- uznał w środę prawomocnym wyrokiem warszawski Sąd Pracy.

Paweł Lisicki został usunięty z funkcji redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze" 28 listopada 2012 roku, po tzw. "aferze trotylowej".

- W środę Sąd Pracy prawomocnym wyrokiem stwierdził, że dyscyplinarne zwolnienie z pracy Lisickiego nie miało żadnych merytorycznych podstaw, podtrzymał też wcześniejsze orzeczenie sądu niższej instancji, który uznał, że Grzegorz Hajdarowicz posłużył się przy tym fałszywymi powodami. - czytamy na stronie dorzeczy.pl

- Bardzo się cieszę, że sprawiedliwości stało się zadość. Wyrok sądu pokazuje w jakim stopniu Grzegorz Hajdarowicz w tym okresie październik - listopad 2012 działał bezprawnie, podejmując decyzje, które nie miały podstaw. Pokazuje też wyraźnie jakie były nadużycia wydawcy w stosunku do dziennikarzy i redaktorów- mówi Paweł Lisicki.
reklama

- Sąd podzielił wszystkie nasze argumenty i uznał zasadność decyzji sądu pierwszej instancji, który już w maju uznał, że przyczyny dyscyplinarnego zwolnienia pana Pawła Lisickiego były nieprawdziwe i stanowiły tylko pretekst do pozbycia się go z firmy bez wypłaty należnych świadczeń- komentuje mecenas Sylwia Puzynowska, pełnomocnik Pawła Lisickiego.

Z kolei na początku listopada informowaliśmy o tym, że warszawski sąd w procesie jaki Grzegorzowi Hajdarowiczowi wytoczył Mariusz Staniszewski, (wówczas szef działu krajowego „Rz” usunięty z pracy przy okazji „afery trotylowej”), uznał, że artykuł Gmyza „Trotyl na wraku tupolowa” był przygotowany rzetelnie i odpowiadał stanowi wiedzy w danym czasie.

za:www.fronda.pl/a/grzegorz-hajdarowicz-przegrywa-z-pawlem-lisickim,60

Copyright © 2017. All Rights Reserved.