Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Gowin: koniec ze wsparciem "naukowych" czasopism „studiów gejowskich lub lesbijskich”

Homoaktywiści trzęsą się z oburzenia

Jarosław Gowin zapowiedział, że doprowadzi do usunięcia „studiów gejowskich i lesbijskich” z rankingu czasopism naukowych. Aktywiści z ruchu Kampania Przeciw Homofobii czują się poważnie zaniepokojeni wypowiedzią szefa Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Minister Gowin zadeklarował, że podejmie działania mające na celu odebranie statusu czasopisma naukowego periodykom propagującym postulaty ruchu LGBT i tzw. gender studies.

Zapowiedź ministra wywoła paniczną i natychmiastową reakcję Kampanii Przeciw Homofobii. Aktywiści organizacji stwierdzili, że nowoczesne, otwarte społeczeństwo nie może się rozwijać bez „badań” związanych z ruchem LGBT. W specjalnym liście znalazło się też absurdalne stwierdzenie, że podejmowanie takich „badań” sprzyja rozwojowi społeczeństwa, a ich ograniczanie przyczyni się do… obniżenia poczucia bezpieczeństwa.

Według zwolenników ruchu LGBT degradacja ich rzekomo naukowych czasopism wpłynie nawet na obniżenie poziomu polskiej nauki.

/.../

więcej: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/272495-gowin-koniec-ze-wsparciem-naukowych-czasopism-jakis-studiow-gejowskich-lub-lesbijskich-homoaktywisci-trzesa-sie-z-oburzenia

Copyright © 2017. All Rights Reserved.