Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Konkurs na film promujący polską historię

Powinien powstać nowy, na miarę produkcji Hollywoodu, film o życiu rot. Witolda Pileckiego – powiedział red. Tadeusz Płużański, prezes Fundacji „Łączka”. Rząd Zjednoczonej Prawicy planuje w najbliższym czasie ogłosić konkurs na produkcję filmową promującą polską historię.

Tadeusz Płużański mówi, że po ośmiu latach rządów PO-PSL należy odbudować polityką historyczną. Publicysta pozytywnie ocenia działania obecnego rządu. Wyraża nadzieję, że nie będzie dotowania antypolskich produkcji, takich jak „Ida” czy „Pokłosie”.

– Przed nami kopalnia tematów, bo jest tylu wspaniałych bohaterów, na czele z rotmistrzem Pileckim i innymi naszymi pięknymi postaciami – naszych żołnierzy, dowódców. Jest tu więc wiele do zrobienia, ale to na pewno dobry znak, że ta zwrotnica została przestawiona i teraz będziemy promować nasze tradycje, nasze wartości, naszą historię. To oczywiście nie dotyczy tylko i wyłącznie kina. Kino jest, rzecz jasna, szalenie ważne, właściwie kluczowe, bo tu jest odbiorca masowy. Ale przecież polityka historyczna to też wspieranie i kreowanie – co szalenie ważne – wydawnictw dotyczących polskiej historii – zwrócił uwagę Tadeusz Płużański.

Dotychczas działalność Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej budziła kontrowersje. Publicyści i komentatorzy wskazywali, że dotacje otrzymywały produkcje „antypolskie” i takie, które promowały dewiacyjne postawy.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/konkurs-na-film-promujaca-polska-historie/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.