Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Słowenia mówi "nie" homo-małżeństwom! Wstępne wyniki refrendumSłoweńcy obronili małżeństwo! Jak wynika ze wstępnych wyników referendum większość uczestników referendum opowiedziało się przeciwko nowelizacji prawa legalizującego tzw. małżeństwa jednopłciowe.

Społeczeństwo Słowenii opowiedziało się przeciwko uchwalonej w marcu nowelizacji ustawy o małżeństwie, w której parlamentarzyści próbowali przeforsować homo-związki pod formułą definiującą małżeństwo jako związek dwóch dorosłych osób – niezależnie od płci.


Jak wynika ze wstępnych wyników sondażowych, 63 procent uczestników referendum głosowało „przeciw”, a 37 procent „za”. W głosowaniu zostało osiągnięte kworum wymagane do ważności podjętej przez społeczeństwo decyzji. Frekwencja wyniosła bowiem około 35 procent.


Referendum odbyło się na wniosek inicjatywy społecznej „Chodzi o dzieci”, której wsparcia udzielili zarówno przedstawiciele Kościoła katolickiego, jak i opozycyjnych partii prawicowych.


Jest to już drugi poważny sukces Słoweńców w walce z homo-lobby. W roku 2012 odrzucili oni w referendum liberalną ustawę o rodzinie, zakładającą zrównanie statusu homo-związków z małżeństwami.

za:www.pch24.pl/slowenia-mowi--nie--homo-malzenstwom--wstepne-wyniki-refrendum,40087,i.html#ixzz3uyOXzIK0

Copyright © 2017. All Rights Reserved.