Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Drugi program Telewizji Republika


Dzisiejszy format informacyjno-publicystyczny zostanie poszerzony o nowy kanał o charakterze ogólnym. Ma on ambicję odegrać w niedalekiej przyszłości istotną rolę i skutecznie konkurować innymi kanałami dystrybuowanymi w naziemnej telewizji cyfrowej (DVBT) – informuje Zarząd Telewizji Republika.

Projekt Telewizja Republika ruszył w maju 2013 roku. Wówczas celem było stworzenie całodobowej telewizji informacyjno-publicystycznej, która zapełniłaby wyraźną na polskimi rynku medialnym niszę, jaką był w tamtym okresie brak informacyjnego medium telewizyjnego o konserwatywnym i patriotycznym ukierunkowaniu. Stację utworzyło kilka niezależnie działających na rynku medialnym i w przestrzeni publicznej środowisk: tygodnika „Do Rzeczy”, tygodnika „Gazeta Polska”, portalu Fronda, a także grupy Solidarni 2010. Jej rozpoznawalnymi twarzami i założycielami byli publicyści i liderzy konserwatywnej opinii publicznej: Bronisław Wildstein, Tomasz Sakiewicz, Cezary Gmyz, Katarzyna Hejke, Anita Gargas, Rafał A. Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz i Tomasz P. Terlikowski.

Telewizja Republika szybko stała się centrum konserwatywnej narracji otaczającej rzeczywistości. Stała się też miejscem pracy i ośrodkiem rozwoju dziennikarstwa konserwatywnego. Pracowali tu i doświadczeni dziennikarze, i profesjonaliści z obszaru mediów, którzy z różnych powodów za swoje poglądu zostali zmuszeni do odejścia ze swoich poprzednich firm, jak i młodzi adepci dziennikarstwa. To właśnie z nich korzystają dziś nowo tworzone media narodowe.

Codzienne informacje, komentarze publicystów czy materiały, które były blokowane lub cenzurowane przez media głównego nurtu, a które ukazywały się na antenie Telewizja Republika bez wątpienia miały wpływ na percepcję społeczeństwa odnośnie otaczającej rzeczywistość, co w konsekwencji fundamentalnie wpłynęło na dzisiejszy kształt sceny politycznej w Polsce.

Telewizja Republika spełniła pierwszy etap swojej misji. Stała się niekwestionowanym liderem opinii konserwatywnej i kuźnią kadr dziennikarstwa konserwatywnego. Obecnie przechodzi do kolejnego etapu rozwoju budowy silnych mediów konserwatywnych w Polsce.

Telewizja Republika stworzy grupę kanałów telewizyjnych, które zostaną sprofilowane wg aktualnych oczekiwań widzów. Dzisiejszy format informacyjno-publicystyczny zostanie poszerzony o nowy kanał o charakterze ogólnym. Obecnie trwają pracę nad uaktualnieniem ramówki kanału informacyjno-publicystycznego. Na antenie Telewizja Republika pojawią się niebawem nowi, znani dziennikarze i publicyści, oferta programowa zostanie wzbogacona o nowe programy z obszaru publicystyki społecznej, kultury i edukacji.

Nowy kanał o charakterze ogólnym ma ambicję odegrać w niedalekiej przyszłości istotną rolę i skutecznie konkurować innymi kanałami dystrybuowanymi w naziemnej telewizji cyfrowej (DVBT). Jednocześnie zostaną wykorzystane synergie programowo-produkcyjne między kanałami informacyjno-publicystycznym i ogólnym, co pozytywnie wpłynie na rentowność projektu.

Za opracowanie nowej strategii uwzględniającej elementy programowe, brandowe, online i finansowe będzie odpowiadał niedawno powołany nowy Zarząd Telewizja Republika S.A., który w zmienionej strukturze redakcyjnej i organizacyjnej będzie realizował budowę silnej grupy mediów konserwatywnych na rynku polskim.

Plan rozwoju będzie realizowany w trzech głównych etapach:
1. odświeżenie obecnej oferty informacyjno-publicystycznej Telewizja Republika,
2. opracowanie synergii i planu współistnienia dwóch kanałów telewizyjnych o charakterze konserwatywnym i
3. Opracowanie strategii i prowadzenie nowego kanału o profilu ogólnym.

Finansowanie kolejnego etapu rozwoju będzie się opierało na inwestorach krajowych i zagranicznych, z którymi obecnie trwają rozmowy.

za:niezalezna.pl/75317-drugi-program-telewizji-republika

***

Wielki sukces TV Republika. W czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów


Jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów w grudniu ub. r. była Telewizja Republika - wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów. W omawianym miesiącu dominowały tematy polityczne związane ze zmianami wprowadzanymi przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. W ogólnym zestawieniu TV Republika uplasowała się na czwartej pozycji, jeśli chodzi o najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne – na drugim.

Instytut Monitorowania Mediów zbadał analizę częstotliwości cytowania poszczególnych mediów przez inne media na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych. Pod uwagę wzięto okres od 1 do 31 grudnia 2015 roku.

Badanie przeprowadzono na podstawie 4379 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z grudnia br. (2 731 razy w prasie, 907 w telewizji i 773 w radio). Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 4 411 razy. Analiza obejmuje przekazy, które nie są przeglądami mediów i przedrukami.

Najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną został TVN24, wyprzedzając TV Republika oraz TVN. Telewizja Republika zawdzięcza swoją wysoką pozycję wywiadowi z prezesem PiS – Jarosławem Kaczyńskim


– czytamy w raporcie IMM.

Wśród tygodników dominował Wprost, za sprawą publikacji sondażu na temat sprzedaży najdroższych nieruchomości. Na kolejnych miejscach znalazła się Polityka, Newsweek oraz Gazeta Polska.

za:niezalezna.pl/75540-wielki-sukces-tv-republika-w-czolowce-najbardziej-opiniotworczych-mediow

Copyright © 2017. All Rights Reserved.