Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w WSKSiM

Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego odwiedził w piątek Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. „Idźcie na świat i bądźcie wierni tym wartościom, które z tej uczelni wynosicie” – podkreślał wicepremier, zwracając się do studentów.

Jak podkreślał rektor założyciel uczelni o. dr Tadeusz Rydzyk, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej to jedno z dzieł, które wyrosło przy Radiu Maryja. To wszystko powstało dzięki Panu Bogu i ludziom .

– Panie premierze, my zaczęliśmy to „z niczego” – tylko z wielkiego pragnienia. Na początku nie było nic. Ale byli ludzie. Pomagali nam ludzie z Torunia i mogliśmy coś zrobić tak, jak dalej robimy. Naród. To ludzie, którzy czują, że trzeba służyć Panu Bogu, prawdzie, narodowi. Muszę powiedzieć, że moglibyśmy rozwinąć się bardziej, ale tamto ugrupowanie, powiedziałbym, przeszkadzało gorzej niż komuniści.  Mówię to na serio. (…) Pierwsze co nam zrobili – od razu na drugi dzień odwołali Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego, który miał grać na rocznicy. Później odwołali europejskie dotacje wszystkim uczelniom, które miały je dostać – unijne dotacje. Odwołali wszystko. Nie zapomnę, minister Kudrycka była wtedy odpowiedzialna za naukę i szkolnictwo wyższe. Odwołali to wszystkim i później dali innym, tylko nam nie dali. A my mieliśmy jeszcze podpisaną pre-umowę z ministrem Seweryńskim. To byłoby bardziej rozwinięte. O innych rzeczach nie będę mówił. Do dziś mamy procesy, piszą różne głupstwa. Mam nadzieję, że Polska się rozwinie pięknie i my też będziemy wolni – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk.

Jarosław Gowin nie ukrywał, że jest pod wielkim wrażeniem, mogąc gościć w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

– Pod wielkim wrażeniem tego, co tutaj zobaczyłem, tego, co usłyszałem. To dzieło, w którym uczestniczycie, dzieło zapoczątkowane przez Ojca Dyrektora, jest dziełem dobrym dla Polski, narodu polskiego i myślę, że też dziełem umiłowanym przez Pana Boga. Chciałbym, żeby takie samo poczucie dumy, które słusznie wam towarzyszy, mogło już wkrótce towarzyszyć nam wszystkim, gdy patrzymy na polskie państwo, na polską gospodarkę, na pozycję naszego kraju za granicą.  (…) Uczelnia, w której murach mam teraz zaszczyt gościć, jest może jeszcze małą, ale bardzo ważną placówką w tej wielkiej walce o kształt duszy współczesnego świata, współczesnej Polski, współczesnego człowieka. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy stworzyli tę uczelnię – zaznaczył minister Jarosław Gowin.

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego uczestniczył w panelu dyskusyjnym wraz  z wykładowcami i studentami WSKSiM. Miał także okazję zobaczyć nowoczesne warunki, w jakich studiują studenci toruńskiej uczelni.

Następnie, na antenie TV Trwam, był gościem programu Westerplatte Młodych, który w każdy piątek współtworzą studenci WSKSiM.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/wicepremier-jaroslaw-gowin-z-wizyta-w-wsksim/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.