Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wreszcie państwo polskie wesprze geotermię o. Rydzyka!


"Fundacja Lux Veritatis i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mają już projekt ugody w sprawie toruńskiej geotermii. Przedstawią go w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Warszawie, przed którym toczy się proces cywilny" - podaje portal "Radia Maryja".

Sprawa dotyczy cofnięcia przez NFOŚG dotacji dla Fundacji Lux Veritatis opiewającej na 27 mln zł. Pieniądze miały służyć na rozwój inwestycji wartościowej z perspektywy Polski, ale... zostały odebrane jedynie z powodów politycznych. Przyznał to w ubiegłym roku były szef PSL Janusz Piechociński. Jak wyjaśnił, w odebraniu dotacji pierwsze skrzypce odegrała niechęć PO/PSL do fundacji o. Rydzyka, związanej ze środowiskami PiS.

Dlatego wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski podjął taką, a nie inną decyzję. W 2008 roku "Nasz Dziennik" ujawnił notatkę służbową, która zalecała szukania pretekstu do wypowiedzenia umowy z Fundacją.

Jej istnienie na antenie "Radia Maryja" potwierdził obecny prezes zarządu NFOŚGW. "Rzeczywiście taka notatka istnieje. Ma ona charakter bardzo oryginalny. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek coś takiego zostało sporządzone w Narodowym Funduszu, ale niestety w tym przypadku miało to miejsce. Potwierdzam, że w dokumentacji istnieje taka notatka. Ona powstała w grudniu 2007 roku" - powiedział.

Ze względu na brak rządowych pieniędzy Fundacja przeprowadziła pewne prace za własne pieniądze, wytaczając zarazem NFOŚGW proces cywilny. Nowy zarząd NFOŚGW chce ugody z fundacją Lux Veritatis. Fundusz nie kieruje się bowiem uprzedzeniami politycznymi i rozumie, że toruńska geotermia ma bardzo duże i pozytywne znaczenie dla Polski.

za:www.fronda.pl/a/wreszcie-panstwo-polskie-wesprze-geotermie-o-rydzyka,66291.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.