Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zagraniczni dziennikarze poznają historię rodziny Ulmów

W przyszłym tygodniu ośmioro dziennikarzy – korespondentów akredytowanych przy MSZ odwiedzi m.in. muzeum Polaków ratujących Żydów w Markowej na Podkarpaciu.

Jak poinformował PAP rzecznik marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, dziennikarze zostali zaproszeni przez samorząd województwa.

– Chcemy im pokazać muzeum im. rodziny Ulmów, wytłumaczyć dlaczego taki obiekt powstał właśnie u nas. Pokażemy im, jak wielu Polaków ratowało w czasie wojny Żydów, choć groziła za to śmierć. Liczymy, że dziennikarze wrócą na uroczystość otwarcia muzeum lub ta wizyta będzie przyczynkiem do napisania reportażu o tej placówce – dodał Tomasz Leyko, rzecznik marszałka woj. podkarpackiego.

Na Podkarpacie przyjadą dziennikarze-korespondenci, którzy pracują dla mediów m.in. z Holandii, Hiszpanii, Węgier, Łotwy, Chin i Izraela. Oprócz wizyty w Markowej zwiedzą także synagogę w Łańcucie oraz będą w Leżajsku przy grobie cadyka Elimelecha Weissbluma, współtwórcy chasydyzmu.

Koszt powstania muzeum to prawie 8,5 mln zł. Muzeum Polaków ratujących Żydów im. rodziny Ulmów otwarte zostanie wieczorem 17 marca. Udział w uroczystości ma wziąć m.in. prezydent Andrzej Duda.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/zagraniczni-dziennikarze-poznaja-historie-rodziny-ulmow/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.