Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Manipulacji i dezinformacji ciąg dalszy.

Wczoraj wieczorem dwaj profesorowie rzucili w internecie hasło (natychmiast podchwycone przez przeciwników obecnej władzy), że „rząd PiS odwołał polskich członków Komisji Weneckiej”. Dziś rano okazało się, że Hannie Suchockiej i Krzysztofowi Drzewickiemu najzwyczajniej w świecie kończy się kadencja członka w Komisji Weneckiej i nikt nikogo nie odwołuje.

Wczoraj wieczorem prof. Roman Wieruszewski i konstytucjonalista prof. Ryszard Balicki rzucili w sieci hasło: „Polscy członkowie Komisji Weneckiej – prof. H. Suchocka i K. Drzewicki – zostali odwołani przez rząd. Na ich miejsce powołano: prof. B. Banaszak i M. Muszyńskiego”. Informacja ta została natychmiast podchwycona przez przeciwników polskiego rządu i podbita do rangi kolejnego rzekomego dowodu na łamanie zasad demokracji przez nową władzę.

Tymczasem okazało się, że polscy członkowie Komisji Weneckiej nie zostali wcale odwołani, tylko z końcem miesiąca dobiegają końca ich kadencje. Informację tą potwierdził dziś rano szef MSZ Witold Waszczykowski. Tym samym Suchocka i Drzewicki kończą działalność w Komisji w sposób całkowicie normalny, a nie w wyniku „odwołania przez prząd PiS”.

niewygodne.info.pl

za:https://wirtualnapolonia.com/2016/04/11/popis-dezinformacji-ciag-dalszy-wczoraj-glosili-ze-rzad-pis-odwolal-polskich-czlonkow-komisji-weneckiej-dzis/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.