Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prezydent: ani Katyń, ani Smoleńsk nie odebrały siły polskiemu narodowiZasadzony dąb zaczyna swoje życie jako symbol siły Rzeczypospolitej i siły polskiego narodu – siły, której mimo straszliwej rany i niewyobrażalnej straty, nie odebrał Katyń i smoleńska ziemia – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Szef polskiego państwa w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej wziął udział  w uroczystości zasadzenia Dębu Pamięci, poświęconemu ofiarom tej zbrodni. Uroczystość miała miejsce w ogrodzie Pałacu Prezydenckiego.

Prezydent Andrzej Duda podziękował również młodzieży, która licznie przybyła na te uroczystości.

– Dziękuję wam, bo dzisiaj swoją postawą dajecie świadectwo pamięci, postawy patriotycznej, postawy miłości Ojczyzny i też postawy gotowości do służby ojczyźnie, a więc etosu służby – tego wszystkiego, co mieli oni – polscy oficerowie, których pomordowano w Katyniu. To dla mnie wielka radość, bo to pokazuje, że właśnie trwamy cały czas jako naród z pokolenia na pokolenie. To, że tutaj jesteście, jest kolejną gwarancją tego, że pamięć będzie trwała, bo wy jesteście następnym pokoleniem i będziecie ją nieśli dalej –  mówił prezydent Andrzej Duda.

Do zbrodni katyńskiej doszło po sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 roku, kiedy do niewoli w ZSRR dostało się około 15 tys. oficerów.

Zgodnie z dekretem władz ZSRR, podpisanym przez Stalina 5 marca 1940 roku, NKWD rozstrzelało wiosną tego roku około 22 tys. obywateli polskich, w tym 15 tys. oficerów, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i służby więziennej.  Zbrodnia wyszła na jaw 13 kwietnia 1943 roku.

za:http://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/prezydent-ani-katyn-ani-smolensk-nie-odebraly-sily-polskiemu-narodowi/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.