Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nowe reguły gryPolityczny plan opozycji zakładający obalenie demokratycznie wybranego rządu poprzez uliczne demonstracje zakończył się spektakularną klęską.

Zamiast miliona w zakodowanych demonstracjach wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Do tego dochodzi bębniąca pustka intelektualna i programowa, aż nadto widoczna w pohukiwaniach hersztów antyrządowej rebelii. Leżą na obu łopatkach! Jaki więc jest powód tak stanowczego wystąpienia pani premier w ostatni piątek?

Sądzę, że właściwym adresatem jej słów nie jest wcale opozycja. Te dumne i mocne słowa skierowane były do zagranicznych mocodawców PO, Nowoczesnej i PSL-u. Prawdziwy spór toczy się o zakres naszej samodzielności wobec dotychczasowych hegemonów UE. To właśnie z nimi, a nie z ich lokalnymi politycznymi kamerdynerami, należało określić nowe reguły gry. Pierwszą zasadą – suwerenność Polski.

Adrian Stankowski

za:http://niezalezna.pl/80743-nowe-reguly-gry

Copyright © 2017. All Rights Reserved.