Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Hanna Karp: Inwestycja w Agorę to pomoc dla KOD-uInwestycja Georga Sorosa w spółkę Agora to pomoc dla tzw. KOD-u – mówi medioznawca dr Hanna Karp. Ekspert odniosła się w ten sposób do informacji, że fundusz finansowany przez amerykańskiego miliardera i spekulanta zakupił ponad 11 proc. akcji spółki, wydawcy m.in. „Gazety Wyborczej”.

Transakcja była negocjowana od kilku tygodni, ale jej bliższe szczegóły nie są znane. Dokładna kwota również pozostaje niewiadomą, choć szacuje się, że przekroczyła 50 mln zł.

Dr Hanna Karp podkreśla, że nie jest to pierwsze zaangażowanie Georga Sorosa w rynek medialny w Polsce.

– Ta wiadomość zelektryzowała polskie media tym bardziej, że informacja o tej transakcji była opóźniana w mediach przynajmniej o 3 dni. Cóż to oznacza? Agora to, pragnę zauważyć, radiostacja TOK FM jest finansowana po części przez Fundację Batorego, która jest bezpośrednio związana z Sorosem. Wiązałabym to z faktem, że KOD chce mieć swoje podmioty medialne, a na rynku polskim działa i objawia się jako ten, który broni polskiej demokracji. Mówiąc krótko, widać tutaj dłoń Sorosa kierowaną w stronę KOD-u – wyjaśnia dr Hanna Karp.

O projekcie KOD-u dotyczącego posiadania własnych mediów szef Komitetu Mateusz Kijowski informował pod koniec maja. Początkowo mają to być internetowe radio i telewizja.

Transakcja dokonana przez fundusz Georga Sorosa jest dużym wsparciem dla zmagającej się obecnie z problemami finansowymi spółki Agora. Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku przyniosła ona ponad 7 mln zł straty.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/hanna-karp-inwestycja-w-agore-to-pomoc-dla-kod-u/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.