Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ewa Kopacz przegrała proces z "wSieci"
Okładka tygodnika "wSieci", pokazująca Ewę Kopacz jako islamską terrorystkę, nie naruszyła dóbr osobistych byłej premier – orzekł warszawski sąd okręgowy. Ilustracja miała związek z decyzjami, jakie rząd PO-PSL podjął ws. przyjęcia uchodźców.


Pozew przeciwko tygodnikowi braci Karnowskich złożyła w październiku kancelaria prawna Pociej-Dubois-Kozak, reprezentująca Ewę Kopacz. Prawnicy byłej premier uznali, że "wSieci" bezprawnie wykorzystało jej wizerunek, naruszając jej dobra osobiste. Kopacz domagała się od gazety przeprosin i wpłaty 30 tys. zł na cel charytatywny.

Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew, uznając, że okładka tygodnika wyrażała opinię redakcji sprzeciwiającej się przyjmowaniu przez kraje Unii Europejskiej wyznaczonych kwot uchodźców i stanowiła głos w toczące się wówczas debacie publicznej. Sędzia Wyrembak-Gastoł podkreśliła, że Kopacz, jako osoba publiczna, musi liczyć się z krytyką i nakazała byłej premier zwrócić wydawcy oraz redaktorowi naczelnemu "wSieci" 5,4 tys. złotych kosztów procesu.

za:www.fronda.pl/a/ewa-kopacz-przegrala-proces-z-wsieci,74262.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.