Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sześciu sędziów TK staje w obronie prof. K. Zaradkiewicza

Sześciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego wystosowało list do prezesa Andrzeja Rzeplińskiego w obronie prof. Kamila Zaradkiewicza. Chodzi o decyzję prezesa TK, który zdegradował prof. Zaradkiewicza do roli eksperta pozbawiając go stanowiska szefa działu analiz i studiów.

Sprawa ma dotyczyć medialnych wypowiedzi prof. Zaradkiewicza na temat funkcjonowania TK.

Sygnatariusze listu wskazują, że nie ma podstaw do degradacji, a prof. Zaradkiewicz ma prawo wypowiadać się publicznie jako pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.

Poseł Marek Ast z sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zwraca uwagę, że prezes Rzepliński od początku próbował ograniczać wolność wypowiedzi prof. Zardakiewicza.

– To  działanie  odbieram jednoznacznie jako represję w stosunku do prof. Zaradkiewicza. Nie widzę jakichkolwiek podstaw do tego rodzaju działań. Pan prezes Rzepliński wielokrotnie sam publicznie się wypowiadał, prezentując kontrowersyjne stanowiska. Nie sądzę, aby były one z kimkolwiek w Trybunale uzgodnione, czyli w tym sensie pan profesor również jako naukowiec miał prawo do przedstawiania własnego zdania nie zawsze zgodnego ze stanowiskiem i oczekiwaniami pana prezesa. W pełni zgadzam się ze stanowiskiem sześciu sędziów TK, którzy bronią prof. Zaradkiewicza – mówi poseł Marek Ast.

Pod listem do prezesa TK podpisali się: Zbigniew Jędrzejewski, Julia Przyłębska, Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński i Piotr Pszczółkowski.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/szesciu-sedziow-tk-staje-obronie-prof-k-zaradkiewicza/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.