Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zakończyły się uroczystości pogrzebowe ks. abp. Zygmunta ZimowskiegoW radomskiej katedrze zakończyły się uroczystości pogrzebowe ks. abp. Zygmunta Zimowskiego. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Stolicy Apostolskiej, KEP i liczni goście. Eucharystii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Dzisiejsza Eucharystia jest pochwałą człowieczeństwa w Bogu, pochwałą kapłaństwa i służby ks. abp. Zygmunta Zimowskiego jako głosiciela Ewangelii – powiedział w homilii ks. abp Wacław Depo, pasterz diecezji częstochowskiej.

W homilii ks. abp Depo przypomniał postać i ostatnie chwile spędzone z ks. abp. Zimowskim.

– Kiedy w ostatnią sobotę, 9 lipca, spotkaliśmy się po raz ostatni w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, ująłem go za ręce mówiąc, że zabieram jego osobę i dzieło posługiwania przed oblicze jasnogórskiej Matki, wpisując w kolejną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. A On odpowiedział: „Dziękuję za Waszą modlitwę za pośrednictwem Radia i Telewizji w czasie apelu i zawierzam wszystkie wspólnoty, w których się wychowałem” – mówił ks. abp Wacław Depo.

List do zgromadzonych na uroczystościach skierował prezydent Polski Andrzej Duda. Odczytała go minister Małgorzata Sadurska.

– Żegnamy z głębokim smutkiem wspaniałego kapłana, Polaka i człowieka. Tak niedawno, jeszcze 9 listopada ubiegłego roku, podczas mojej wizyty w Watykanie, miałem zaszczyt odznaczyć ks. Arcybiskupa Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu jego wielkich zasług dla ojczyzny i rodaków; dla Kościoła i bliźnich. Było to piękne i wzruszające spotkanie, które na zawsze zachowam w pamięci. Dzisiaj wszyscy (…) chcemy podziękować za całe dobro, którego zaznaliśmy od śp. ks. Arcybiskupa – czytała Małgorzata Sadurska.

Ciało ks. abp. Zygmunta Zimowskiego spoczęło w katedrze, pod kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej. Ks. abp Zygmunt Zimowski odszedł do Domu Ojca 12 lipca po ciężkiej chorobie. Śp. ks. abp był przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Uroczystości pogrzebowe transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/zakonczyly-sie-uroczystosci-pogrzebowe-ks-abp-zygmunta-zimowskiego/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.