Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czabański: Media publiczne muszą być takie, by płacić abonament było warto- Pragniemy przekonać Polaków, że warto płacić abonament na media publiczne –powiedział w Poranku Wnet członek Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Gość Poranka Wnet w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim podkreślił, że nowy organ kolegialny, czyli Rada Mediów narodowych będzie musiała dopilnować jakości prezentowanej przez media publiczne. Według członka RMN, publiczne radio i telewizja przez lata były dewastowane: - Zdaje się, że poprzedni obóz władzy był zainteresowany tym, żeby media były jak najsłabsze, jak najbardziej skomercjalizowane oraz kiepskie pod względem programowym – powiedział.

Zdaniem rozmówcy, wcześniejsze władze mediów publicznych nie chciały organizować otwartych debat o tematyce problematyki społecznej: - Przypomnę, że niegdyś Prawo i Sprawiedliwość zaczęło organizować debaty publiczne na ważne tematy społeczne. Po dwóch takich debatach, transmitowanych przez TVP, bardzo poprawiły się notowania Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy transmisje zostały usunięte – mówił.

Krzysztof Czabański ponadto stwierdził, że należy odbudować media publiczne, które jego zdaniem są w złej kondycji: - Należy odbudować to co zostało zdewastowane. Bez odbudowy kadrowej i finansowej nie da się poprawić programu - powiedział członek Rady Mediów Narodowych.

za:www.fronda.pl/a/czabanski-media-publiczne-musza-byc-takie-by-placic-abonament-bylo-warto,75706.html

***

Wolski: Chcę ściągnąć Rewińskiego do TVP2

Nowy dyrektor TVP2 Marcin Wolski poinformował, że prowadzi rozmowy o współpracy z Januszem Rewińskim i kabaretem Mumio. Dodał, że wolałby, żeby nie funkcjonowało w ogóle badanie oglądalności, bo jest ono nieistotne dla rozwoju stacji z ambitną ofertą programową, którą chce wprowadzić do TVP2.

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Marcin Wolski zadeklarował, że chciałby wprowadzić do ramówki TVP2 ambitniejszą rozrywkę i kulturę, zwłaszcza w paśmie późnym wieczorem. Nie ma natomiast zamiaru zmieniać popularnych seriali i programów rozrywkowych (np. talent shows) emitowanych ok. godz. 20.

- Uważam, że telewizja publiczna powinna być bardzo zróżnicowana, i rozumiem, że dla masowej widowni możemy poświęcić prime time, potem pewna kategoria ludzi idzie spać, zostaje widz koneser i temu proponujemy to, co i jemu, i nam się podoba - opisał Wolski. - Na pewno powstanie coś dla wymagających widzów - zapowiedział. - Chciałbym, żeby było troszkę jak za czasów Szczepańskiego, żeby kłębiło się od scenarzystów, pomysłów, żeby w tych pustych dziś studiach powstawały spektakle, widowiska - dodał.

Marcin Wolski poinformował, że jest w trakcie rozmów o współpracy z Januszem Rewińskim i kabaretem Mumio. Nie ujawnił, kiedy konkretnie i w jakich programach mogą się oni pojawić na antenie TVP2. Dodał, że chciałby zorganizować benefis Jana Pietrzaka (który wrócił w czerwcu do Telewizji Polskiej - zaczął prowadzić autorski program w TVP3 Warszawa), natomiast nie jest zainteresowany współpracą z Jackiem Fedorowiczem.

Nowy dyrektor TVP2 nie planuje dużych roszad personalnych w zespole stacji. - Nie bardzo jest kogo wyrzucać. Większość odeszła sama - przyznał. - Jeśli jednak będzie trzeba to zwolnię - zaznaczył.

Wolski stwierdził też, że większego znaczenia dla TVP2 nie ma oglądalność. - Gdyby się udało wprowadzić składkę, abonament, i tu będzie krytyka pod adresem ministra Czabańskiego, który miałby być elementem dużej reformy medialnej, to ja bym zabronił badania oglądalności. Bo one sprowadzają nas wszystkich na poziom Kiepskich - stwierdził. - Oglądalność jest absolutnie nieważna dla bytu, narodu, dla rozwoju, zwłaszcza w takim programie jak Dwójka

za:www.fronda.pl/a/wolski-chce-sciagnac-rewinskiego-do-tvp2,75663.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.