Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nigeria: Spaleni żywcem pod zarzutem bluźnierstwa

Co najmniej 8 osób zostało spalonych żywcem na północy Nigerii w odwecie za domniemane bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mohametowi. Wypowiedzieć miał je 22 sierpnia w stanie Zamfara student politechniki w rozmowie z muzułmańskim kolegą. Chłopak, najpierw ciężko pobity, w obawie o swoje życie schronił się w domu. Jednak napastnicy podłożyli pod budynek ogień, zabijając jego i prawdopodobnie siedem innych osób przebywających wewnątrz.

Wszystkie Kościoły chrześcijańskie w tym kraju jednogłośnie potępiły ten atak. Upatrują one przyczyny tragedii w istnieniu dwóch porządków prawnych: z jednej strony laickiej konstytucji obowiązującej w całym kraju, a z drugiej szariatu w stanach północnych, zamieszkałych w większości przez muzułmanów. Wskazują także na postępującą islamizację, czego dowodem jest fakt, że wszystkie kluczowe stanowiska w Nigerii piastują wyznawcy proroka. Zdaniem organizacji katolickich, taka sytuacja otwiera drogę do prześladowań chrześcijan.

za:www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/165463,nigeria-spaleni-zywcem-pod-zarzutem-bluznierstwa.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.