Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Międzynarodowy Dzień Rodzin

/.../ 15 maja, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1993 roku.

Celem wydarzenia jest pogłębienie świadomości społecznej na temat rodziny oraz wyzwań, jakie przed nią stoją. Sprawy związane z rodziną stanowią dla rządów wielu krajów ważny element w ramach polityki ogólnokrajowej.

W Polsce o rodziny troszczy się m.in. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Marlena Maląg, szefowa resortu, wskazała, że rząd Zjednoczonej Prawicy podejmuje szereg działań, które wspierają polskie rodziny.

    – Ponad 147 mld zł od początku programu trafiło do polskich rodzin. Co miesiąc świadczenie otrzymuje 6 mln 600 tys. dzieci. Mamy też program na rozpoczęcie roku szkolnego „Dobry start”, czyli wyprawka 300 zł dla każdego ucznia. Zostało również wprowadzone świadczenie dla rodziców, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci – „Mama 4 plus”. Ale także wsparcie dla rodziców, aby zapewnić opiekę nad dzieckiem, kiedy mama po urlopie rodzicielskim podejmuje decyzję, że chce wrócić do pracy. Dlatego też powstał program „Maluch plus” – wymieniała Marlena Maląg.

Minister dodała, że od początku rządów Zjednoczonej Prawicy przekazano ponad 2 mld zł na tworzenie i utrzymanie miejsc opieki żłobkowej. Zapowiedziała też, że resort zamierza podjąć szeroką debatę społeczną na temat kolejnych programów pomocowych dla rodzin.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzenia złożyli też m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.